Skandaliczna wypowiedź

Pan Adam Bodnar urodził się w 1977 roku. Jest to polski prawnik, nauczyciel akademicki, doktor habilitowany nauk prawnych, działacz na rzecz praw człowieka. W latach 2010–2015 był wiceprezesem Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka. Jednak najbardziej znany opinii publicznej jest z funkcji rzecznika praw obywatelskich latach 2015–2021. Nasuwa się pytanie których obywateli przez 6 lat był rzecznikiem, gdyż zaledwie kilka miesięcy, po zakończeniu funkcji lobbuje on za przyznaniem praw wyborczych Ukraińcom. Podobnie jak innym obcokrajowcom mieszkającym w Polsce.

Adam Bodnar/Twitter

Uważam, że mieszkający na stałe w Polsce obywatele Ukrainy, podobnie jak obywatele UE, powinni mieć prawo udziału w zbliżających się wyborach samorządowych. Serdecznie zapraszam do lektury mojego felietonu dla @gazeta_wyborcza

Czyli nie jest to wyrwana z kontekstu wypowiedź, a Pan Bodnar popełnił cały felieton dla Gazety Wyborczej i wyraźnie lobbuje na rzecz praw Ukraińców w Polsce. Wpisuje się to w cały szereg wypowiedzi różnych polityków związanych z obozem rządzącym i nie tylko. Na łamach Gońca Królewskiego już parokrotnie informowaliśmy państwa o zamiarach unii polsko-ukraińskiej i planowanym wykorzystaniu elektoratu mniejszości ukraińskiej w perspektywie wyborów. Sprawdźmy zatem co Pan Bodnar dokładnie napisał w swoim felietonie.

Adam Bodnar/Gazeta Wyborcza

Jeśli nie będą mogli pójść do wyborów, to będą z nami żyli i mieszkali, ale zostaną postawieni w sytuacji milczenia(…) Polskie społeczeństwo coraz bardziej zrasta się ze społecznością ukraińskich migrantów i uchodźców, co widzimy w autobusach, teatrach, kinach, szkołach, a także w przedszkolach. Warto postawić kropkę nad „i”(…) Teraz wszystko się zmieniło. Obywatele Ukrainy uczestniczą w życiu społeczności lokalnej, pracują, płacą podatki, wychowują dzieci. Nie ma powodu, by nie mieliby mieć wpływu na wybór władz lokalnych (…) Uważam, że mieszkający na stałe w Polsce obywatele Ukrainy, podobnie jak obywatele UE, powinni mieć prawo udziału w zbliżających się wyborach samorządowych.

Morawiecki zadłuża Polskę, by ozłocić Ukraińców.

24 czerwca gruchnęła informacja o pożyczce w kwocie 9’000’000’000 Euro jaką przyznała na pomoc Ukrainie Komisja Europejska. Pan Premier jest bardzo zatroskany o pomoc Ukrainie w wypłatach dla tamtejszej budżetówki. Festiwal dobroczynności trwa. Polska się zadłuża, Morawiecki rozdaje, a Ukraina się cieszy z dobrodzieja. Niestety tymi dobrodziejami są Polacy, którzy jeszcze kilka pokoleń będą borykać się z konsekwencjami dzisiejszych decyzji Rządu. Socjalizm uprawiany przez partię rządzącą już przyzwyczaił Nas do kiełbasy wyborczej w postaci licznych pakietów pomocowych przyznawanych akurat w trakcie kampanii. Jednak łakomym kąskiem dla klasy politycznej jest mniejszość Ukraińska licząca w Polsce już około 6’000’000(1’500’000 przed wojną + 4’441’000 po 24.02). Łakomym na tyle, iż teraz to bardziej Ukraińcy i ich potrzeby, interesy są w orbicie zainteresowań polskojęzycznych polityków niż Polacy.

„Walka nie może się odbywać w próżni. Musi być jednocześnie swego rodzaju na to odpowiedź ze strony Europy. Nie może być tak, że Europa, Unia Europejska zostawia Ukrainę tylko dlatego, że jest poza granicami Unii Europejskiej, na pastwę Rosji, więc jest to strategiczna zmiana, jest to bardzo głęboka zmiana, która doprowadzi, wierzę w to bardzo mocno, do uwolnienia w jak najkrótszym czasie Ukrainy z rąk rosyjskich sołdatów, do wyjścia rosyjskich żołnierzy z terytorium Ukrainy” – powiedział premier.

Pomoc uchodźcom z Ukrainy? To znaczy komu?

Nie koniec bohaterskiej postawy Polski na rzecz wschodniego sąsiada będącego w konflikcie z Rosją. Bank Rozwoju Radu Europy udzieli 450 mln euro pożyczki na finansowanie pomocy uchodźcom z Ukrainy. Umowę w tej sprawie już podpisało Ministerstwo Finansów.

Ministerstwo Finansów

Pożyczka zostanie przeznaczona na refinansowanie wydatków Funduszu Pomocy utworzonego w BGK w celu finansowania pomocy obywatelom Ukrainy w związku z trwającą wojną

Wypada przypomnieć jednak, iż ludzi ze statusem uchodźcy mamy bardzo mało, gdyż wymusił to sam Rząd Polski w swojej ustawie „o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym
na terytorium tego państwa” z dnia 12.03.2022 w której niejako wymusił na Ukraińcach, aby nie starali się o taki status tylko ustawili się tłumnie po numer PESEL. Jeśli osoba przybywająca na teren Polski po 24.02 otrzyma status uchodźcy, nie otrzyma wypłaty żadnego pakietu socjalnego przewidzianego w wyżej wymienionej ustawie. Wizja unii z podupadającym państwem ukraińskim zatem układa się w spójną całość, a politycy z premedytacją wikłają Polskę w ten pod wieloma względami niekorzystny układ.

Z tego zapisu widać jednoznacznie, iż żeby otrzymać „socjal” trzeba się zrzec statusu uchodźcy (https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20220000583/U/D20220583Lj.pdf)

Oswajanie Polaków z chorą wizją Polukru.

Widać olbrzymią konsekwencję w dążeniu do jak najcieplejszych relacji z Ukrainą. Od samego początku operacji wojskowej na Ukrainie nie ma tygodnia, by w mediach nie pojawiła się laurka dla tego państwa i jego obywateli czy dzielnej postawy wojaków z neonazistowskiego pułku Azow. Przykrywa się to wszystko górnolotnymi hasłami o braterstwie, obronie wolnej Europy czy solidarności wobec państwa, które padło ofiarą nieuzasadnionej inwazji. Jednak, gdy emocję opadną, a Polacy wezmą się za obliczenia i chłodną analizę „za i przeciw” szybko odkryją, iż jedynymi beneficjentami projektu są politycy. Politycy, którzy w zamian za pomoc ponad możliwości Polski nie potrafią nawet oczyścić ropiejącej rany po ukraińskim ludobójstwie na Polakach i utemperować banderyzmu. Pomoc romantyczną, gdyż poza satysfakcji z roli samarytanina i pozornej poprawy w demografii nie ma żadnego interesu Polski. Nie jest z pewnością nim ładowanie pieniędzy w dobie kryzysu do worka bez dna, jakim szybko się okaże jedno z najbardziej skorumpowanych krajów w Europie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Prosimy wyłącz adblocka!

Nasza strona wychwyciła iż korzystasz z adblocka - Prosimy o wyłączenie go na naszej stronie, dzięki temu pozwolisz nam zarabiać na naszych artykułach i umożliwisz dalsze działanie strony.